Course Schedule | Grid View | Block Schedule
Summer 2020

COURSE SCHEDULE: Spring 2020

Fall 2019
COMP 5-01
W 4:30-7:30p
Halligan Hall 111B
COMP 10-01
TR 10:30-11:45
Collaborative Learning and Innovation Complex 401
D+ Block
J. de Ruiter
TR 12:00-1:15
Barnum/Dana Hall 008
F+ Block
M. Monroe, R. Townsend
TR 1:30-2:45
Barnum/Dana Hall 008
H+ Block
M. Monroe, R. Townsend
MW 3:00-4:15
Braker Hall 001
I+ Block
MW 4:30-5:45p
Braker Hall 001
K+ Block
MW 10:30-11:45
Eaton Hall 201
E+ Block
L. DiOrio
T 6:00p-9:00p
Halligan Hall 102
11+ Block
J. Wiser
TR 4:30-5:45p
Robinson Hall 253
L+ Block
R. Townsend
COMP 55-01
TR 10:30-11:45
Tisch Library 316
D+ Block
M. Chow, J. Taliaferro
TR 10:30-11:45
Bromfield-Pearson 005
D+ Block
TWF 9:30-10:20
Eaton Hall 206
C Block
K. Edwards
M 9:30-10:20
TR 10:30-11:20
Anderson Hall 206
D Block
K. Edwards
COMP 88-01
TR 3:00-4:15
Tisch Library 304
J+ Block
TR 3:00-4:15
Tisch Library 304
J+ Block
MW 3:00-4:15
Pearson 104
I+ Block
MW 10:30-11:45
Terrace Room, Paige Hall
E+ Block
F. Dogar
COMP 115-01
MW 4:30-5:45p
Barnum/Dana Hall 104
K+ Block
J. Orenstein
TR 4:30-5:45p
Anderson Hall Nelson Auditorium
L+ Block
COMP 118-01
MW 1:30-2:45
Sophia Gordon
G+ Block
R. Sambasivan
COMP 122-01
TR 1:30-2:45
Halligan Hall 111B
H+ Block
J. Grodstein
TRF 12:00-1:15
Bromfield-Pearson 101
F+ Block
A. Tasissa
MW 6:00p-7:15p
Halligan Hall 111A
M+ Block
F. Santini
MW 9:00-10:15
Braker Hall 001
R+ Block
M. Allen
MW 1:30-2:45
Eliot-Pearson Complex 157
G+ Block
M. Hughes
COMP 139-01
M 6:00p-8:30p
Halligan Hall 111B
10+ Block
T. Arnold
COMP 150-02
MW 3:00-4:15
Collaborative Learning and Innovation Complex 118J
I+ Block
E. Short
COMP 150-03
TR 1:30-2:45
Halligan Hall 111A
H+ Block
COMP 150-06
T 6:00p-9:00p
Collaborative Learning and Innovation Complex 202
11+ Block
COMP 150-07
MW 3:00-4:15
Bromfield-Pearson 005
I+ Block
A. Patra
COMP 150-08
M 3:20-5:20p
Barnum/Dana Hall 034
J. Wolff
MW 6:00p-7:15p
Halligan Hall 108
M+ Block
D. Wittenberg
TR 6:00p-7:15p
Science and Technology 136
N+ Block
B. Min
COMP 151-01
MW 10:30-11:45
Terrace Room, Paige Hall
E+ Block
F. Dogar
COMP 152-02
MW 3:00-4:15
Anderson Hall 309
I+ Block
D. Sunter
MW 3:00-4:15
Barnum/Dana Hall 008
I+ Block
K. Edwards, M. Korman
MW 4:30-5:45p
Robinson Hall 253
K+ Block
K. Edwards, M. Korman
MF 10:30-11:45
Aidekman Complex 012
E+ Block
MW 10:30-11:45
Halligan Hall 111A
E+ Block
TR 9:00-10:15
Cabot Auditorium
T+ Block
A. Sharp
MW 1:30-2:45
Anderson Hall 206
G+ Block
TR 1:30-2:45
Barnum/Dana Hall 208
H+ Block
COMP 177-01
TR 9:00-10:15
Halligan Hall 111B
T+ Block
MW 3:00-4:15
Anderson Hall Nelson Auditorium
I+ Block
J. Foster
MW 9:00-10:15
Halligan Hall 111B
R+ Block
R 3:00-4:15
Halligan Hall 102
J+ Block
 
TR 10:30-11:45
Halligan Hall 111B
D+ Block